Łukasz Sroczyński

BNP Paribas ogranicza kredyty hipoteczne.

BNP Paribas zapowiada opady na tegoroczny Dzień Dziecka. Od 1 czerwca Bank wprowadza nowe zasady kredytowania hipotek. Dla większości osób planujących kredyt hipoteczny w BNP niestety oznacza to przymusową reorganizację. Pożyczkę (poza kredytami ekologicznymi) od tego dnia w tym banku dostaną jedynie stali klienci.

Kto będzie mógł wziąć kredyt w BNP Paribas?

Jako klientów stałych BNP określa osoby posiadające dowolny produkt banku od minimum 3 miesięcy.

Odetchnąć z ulgą mogą również osoby planujące umowę z bankiem na kredyt ekologiczny. W tym przypadku jedynym wymogiem pozostanie spełnienie norm zapotrzebowania na energię nieruchomości – o pożyczkę będą mogli się ubiegać również nowi klienci, niezwiązani z żadnym z produktów Banku.

Kogo dotkną nowe zasady BNP?

Kłopoty dotkną najsilniej klientów hipotecznych. Jednak jest też dobra informacja, i to nie tylko hipotetyczna 😉 – dla tych którym bardzo zależy na skorzystaniu z oferty tego banku, a do tej pory nie byli jego klientami. Wystarczy założyć konto i odczekać 3 miesiące, podczas których można jeszcze raz, na spokojnie przemyśleć kwestię zaciągnięcia pożyczki w tym niestabilnym okresie.

Dlaczego BNP Paribas zmienia zasady?

Kluczowe znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo naszych Klientów. Dlatego od czerwca naszą ofertę dostosowujemy do aktualnej sytuacji rynkowej i wymogów regulacyjnych. W kontekście rosnącej inflacji i stóp procentowych, działając odpowiedzialnie, chcemy zabezpieczyć Klientów przed ryzykiem nadmiernego zadłużenia się. (…) – tak mówi Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas, Przemysław Furlepa.

To o tyle zaskakujący ruch, że dotychczas praktyką banków było pozyskiwanie klientów właśnie poprzez ofertę kredytów hipotecznych. Przy okazji udzielenia kredytu klienci otrzymywali konta, karty, a czasem także ubezpieczenie, co zwiększało zyski banku. Czym taki ruch jest spowodowany? Hm, trudno powiedzieć. Czy bank faktycznie tak troszczy się o klientów? Czy może ma obawy przed recesją, wzrostem bezrobocia i spadkiem cen nieruchomości? A może obawa przed zamianą na nowy wskaźnik zamiast WIBORu czy też konsekwencje związane z zapowiedzianymi wakacjami kredytowymi?

Jeśli liczyłeś na kredyt hipoteczny w BNP Paribas – zapraszam do kontaktu, poszukamy wspólnie sensownej alternatywy.

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Wakacje kredytowe 2024 - pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Wakacje kredytowe 2024 – zasady

7 maja 2024

Wakacje kredytowe 2024 - najważniejsze informacje w jednym miejscu. Jak...

Czytaj dalej
Kredyt hipoteczny a rozwód -kto spłaci raty kredytu? -4 sposoby na rozwiązanie problemu z kredytem hipotecznym po rozwodzie -jak przejąć kredyt po rozwodzie? -brak zdolności kredytowej do samodzielnej spłaty po rozwodzie - co zrobić? lukaszsroczynski.pl

Kredyt hipoteczny a rozwód

14 kwietnia 2024

Jak rozwiązać problemy z kredytem hipotecznym po rozwodzie?

Czytaj dalej
Kredyt #naSTART - pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Kredyt #naStart – projekt ustawy

9 kwietnia 2024

Start programu zapowiedziano na drugą połowę 2024 roku.

Czytaj dalej
Kronika pośrednika - kredyty hipoteczne - kwiecień 2024 - foto: Poznań (Urząd Miasta)

Kredyty hipoteczne kwiecień 2024

1 kwietnia 2024

Wakacje kredytowe już za miesiąc? Czy stopy procentowe spadną do...

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję