Łukasz Sroczyński

BNP Paribas ogranicza kredyty hipoteczne.

BNP Paribas zapowiada opady na tegoroczny Dzień Dziecka. Od 1 czerwca Bank wprowadza nowe zasady kredytowania hipotek. Dla większości osób planujących kredyt hipoteczny w BNP niestety oznacza to przymusową reorganizację. Pożyczkę (poza kredytami ekologicznymi) od tego dnia w tym banku dostaną jedynie stali klienci.

Kto będzie mógł wziąć kredyt w BNP Paribas?

Jako klientów stałych BNP określa osoby posiadające dowolny produkt banku od minimum 3 miesięcy.

Odetchnąć z ulgą mogą również osoby planujące umowę z bankiem na kredyt ekologiczny. W tym przypadku jedynym wymogiem pozostanie spełnienie norm zapotrzebowania na energię nieruchomości – o pożyczkę będą mogli się ubiegać również nowi klienci, niezwiązani z żadnym z produktów Banku.

Kogo dotkną nowe zasady BNP?

Kłopoty dotkną najsilniej klientów hipotecznych. Jednak jest też dobra informacja, i to nie tylko hipotetyczna 😉 – dla tych którym bardzo zależy na skorzystaniu z oferty tego banku, a do tej pory nie byli jego klientami. Wystarczy założyć konto i odczekać 3 miesiące, podczas których można jeszcze raz, na spokojnie przemyśleć kwestię zaciągnięcia pożyczki w tym niestabilnym okresie.

Dlaczego BNP Paribas zmienia zasady?

Kluczowe znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo naszych Klientów. Dlatego od czerwca naszą ofertę dostosowujemy do aktualnej sytuacji rynkowej i wymogów regulacyjnych. W kontekście rosnącej inflacji i stóp procentowych, działając odpowiedzialnie, chcemy zabezpieczyć Klientów przed ryzykiem nadmiernego zadłużenia się. (…) – tak mówi Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas, Przemysław Furlepa.

To o tyle zaskakujący ruch, że dotychczas praktyką banków było pozyskiwanie klientów właśnie poprzez ofertę kredytów hipotecznych. Przy okazji udzielenia kredytu klienci otrzymywali konta, karty, a czasem także ubezpieczenie, co zwiększało zyski banku. Czym taki ruch jest spowodowany? Hm, trudno powiedzieć. Czy bank faktycznie tak troszczy się o klientów? Czy może ma obawy przed recesją, wzrostem bezrobocia i spadkiem cen nieruchomości? A może obawa przed zamianą na nowy wskaźnik zamiast WIBORu czy też konsekwencje związane z zapowiedzianymi wakacjami kredytowymi?

Jeśli liczyłeś na kredyt hipoteczny w BNP Paribas – zapraszam do kontaktu, poszukamy wspólnie sensownej alternatywy.

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Kronika pośrednika - kredyty hipoteczne grudzień 2023, Poznań

Kredyty hipoteczne grudzień 2023

1 grudnia 2023

Bezpieczny Kredyt – rząd zwiększa budżet Dzisiaj rząd Mateusza Morawieckiego...

Czytaj dalej
Bezpieczny Kredyt 2proc. w Santander Bank, foto - Poznań, napis Santander

Bezpieczny Kredyt 2 procent w Santander

29 listopada 2023

Dzisiaj do banków posiadających w swojej ofercie Bezpieczny Kredyt 2%...

Czytaj dalej
Zastrzeżenie numeru PESEL - dowód osobisty

Zastrzeżenie numeru PESEL a kredyty

17 listopada 2023

Kilka razy przytrafiła się mi i moim klientom niemiła niespodzianka...

Czytaj dalej
"Od 10 listopada Alior Bank wstrzymuje przyjmowanie zapytań dla wniosków kredytowych, w których źródło dochodu stanowi działalność gospodarcza"

Alior Bank – działalność gospodarcza nieakceptowalna

6 listopada 2023

Aktualizacja 8.11, godz. 15:30  Alior Bank przesłał do redakcji Bankier.pl...

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję