Łukasz Sroczyński

BNP Paribas ogranicza kredyty hipoteczne.

BNP Paribas zapowiada opady na tegoroczny Dzień Dziecka. Od 1 czerwca Bank wprowadza nowe zasady kredytowania hipotek. Dla większości osób planujących kredyt hipoteczny w BNP niestety oznacza to przymusową reorganizację. Pożyczkę (poza kredytami ekologicznymi) od tego dnia w tym banku dostaną jedynie stali klienci.

Kto będzie mógł wziąć kredyt w BNP Paribas?

Jako klientów stałych BNP określa osoby posiadające dowolny produkt banku od minimum 3 miesięcy.

Odetchnąć z ulgą mogą również osoby planujące umowę z bankiem na kredyt ekologiczny. W tym przypadku jedynym wymogiem pozostanie spełnienie norm zapotrzebowania na energię nieruchomości – o pożyczkę będą mogli się ubiegać również nowi klienci, niezwiązani z żadnym z produktów Banku.

Kogo dotkną nowe zasady BNP?

Kłopoty dotkną najsilniej klientów hipotecznych. Jednak jest też dobra informacja, i to nie tylko hipotetyczna 😉 – dla tych którym bardzo zależy na skorzystaniu z oferty tego banku, a do tej pory nie byli jego klientami. Wystarczy założyć konto i odczekać 3 miesiące, podczas których można jeszcze raz, na spokojnie przemyśleć kwestię zaciągnięcia pożyczki w tym niestabilnym okresie.

Dlaczego BNP Paribas zmienia zasady?

Kluczowe znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo naszych Klientów. Dlatego od czerwca naszą ofertę dostosowujemy do aktualnej sytuacji rynkowej i wymogów regulacyjnych. W kontekście rosnącej inflacji i stóp procentowych, działając odpowiedzialnie, chcemy zabezpieczyć Klientów przed ryzykiem nadmiernego zadłużenia się. (…) – tak mówi Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas, Przemysław Furlepa.

To o tyle zaskakujący ruch, że dotychczas praktyką banków było pozyskiwanie klientów właśnie poprzez ofertę kredytów hipotecznych. Przy okazji udzielenia kredytu klienci otrzymywali konta, karty, a czasem także ubezpieczenie, co zwiększało zyski banku. Czym taki ruch jest spowodowany? Hm, trudno powiedzieć. Czy bank faktycznie tak troszczy się o klientów? Czy może ma obawy przed recesją, wzrostem bezrobocia i spadkiem cen nieruchomości? A może obawa przed zamianą na nowy wskaźnik zamiast WIBORu czy też konsekwencje związane z zapowiedzianymi wakacjami kredytowymi?

Jeśli liczyłeś na kredyt hipoteczny w BNP Paribas – zapraszam do kontaktu, poszukamy wspólnie sensownej alternatywy.

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Kredyt hipoteczny 2022 - brać czy nie brać? Oto jest pytanie!

Kredyt hipoteczny – brać czy nie brać teraz? Oto jest pytanie!

14 listopada 2022

Od początku zaznaczę, że z racji pracy jako pośrednik kredytowy...

Czytaj dalej
Ubezpieczenie turystyczne u doradcy finansowego

Ubezpieczenie turystyczne, na wyjazd.

19 października 2022

Hiszpania, jeśli się nie mylę rok 2009, wyjazd na turniej...

Czytaj dalej
Jak zwiększyć zdolność kredytową? Porada pośrednik kredytowy Poznań Łukasz Sroczyński

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

6 października 2022

Czy to w planach mamy zakup nieruchomości, czy inwestycję, remont...

Czytaj dalej
Mapa drogowa WIRON (nowy WIBOR) artykuł eksperta kredytowego

Mapa drogowa wskaźnika WIRON.

28 września 2022

Kilka dni temu (23.09.22) nazwa wskaźnika WIRD, który ma zastąpić...

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję