Łukasz Sroczyński

Bezpieczny Kredyt 2% – start 1 lipca?

Jesienne wybory mobilizują rząd aby sprawnie i szybko wprowadzić zapowiedzianą pomoc dla osób kupujących pierwsze mieszkanie. Zgodnie z obietnicami prace legislacyjne postępują sprawnie i planowana data wejścia w życie Bezpiecznego Kredytu 2% to 1 lipca 2023 roku.

W dzisiejszym wywiadzie (13 marca 2023) dla Radiowej Trójki Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda potwierdził, że ten termin jest jak najbardziej realny.

„Plan jest taki aby już jutro Rada Ministrów zajęła się programem. Program jest już gotowy, następnie same prace parlamentarne, później wdrożenie na poziomie bankowym czyli Bank Gospodarstwa Krajowego i wszystkie banki, które będą chciały w tym uczestniczyć i ostatecznie oferta dla klienta ma się pojawić w większości banków 1 lipca.”

Na pytanie jakie środki rząd przeznaczy na dopłaty minister odpowiedział, że „W tym roku rząd przeznaczy kilkaset milionów na dopłaty, ale nie sądzę aby był wykorzystany jakikolwiek limit.”

O głównych założeniach programu Bezpieczny Kredyt 2% już pisałem, ale jak tylko pojawi się znowelizowana ustawa to szczegółowo ją omówię.

Tymczasem jeśli ktoś ma wątpliwości czy spełnia wstępne założenia programu i czy zdolność kredytowa pozwala myśleć o zaciągnięciu tego kredytu, to zapraszam do kontaktu.

Polecam wywiad zrealizowany przez Polskie Radio 24.

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Kredyt na remont nieruchomości - kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny?

Kredyt na remont – gotówkowy czy hipoteczny?

19 lutego 2024

Który rodzaj kredytu na remont jest bardziej korzystny i od...

Czytaj dalej
800+ jako dochód do zdolności kredytowej? Zestawienie podejścia 8 największych banków do wpływów z programu Rodzina 800+

Czy 800+ wpływa na zdolność kredytową?

8 lutego 2024

Dzieci są dla rodziców wielką radością ale przy obliczaniu zdolności...

Czytaj dalej
Kronika Pośrednika - Kredyty Hipoteczne LUTY 2024 (na fotografii Poznań, widok z Collegium Altum w kierunku Łazarza)

Kredyty hipoteczne luty 2024

1 lutego 2024

Jaki tu spokój… Nic się nie dzieje… Prawie miesiąc minął...

Czytaj dalej
Kredyt hipoteczny a umowa B2B -B2B a zdolność kredytowa -niezbędne dokumenty -przejście na B2B a kredyt - warto? -dla programisty

Kredyt hipoteczny a umowa B2B

30 stycznia 2024

Kredyt hipoteczny na umowie B2B (m.in. dla informatyka, programisty) -...

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję