Łukasz Sroczyński

Bezpieczny Kredyt 2% – start 1 lipca?

Jesienne wybory mobilizują rząd aby sprawnie i szybko wprowadzić zapowiedzianą pomoc dla osób kupujących pierwsze mieszkanie. Zgodnie z obietnicami prace legislacyjne postępują sprawnie i planowana data wejścia w życie Bezpiecznego Kredytu 2% to 1 lipca 2023 roku.

W dzisiejszym wywiadzie (13 marca 2023) dla Radiowej Trójki Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda potwierdził, że ten termin jest jak najbardziej realny.

„Plan jest taki aby już jutro Rada Ministrów zajęła się programem. Program jest już gotowy, następnie same prace parlamentarne, później wdrożenie na poziomie bankowym czyli Bank Gospodarstwa Krajowego i wszystkie banki, które będą chciały w tym uczestniczyć i ostatecznie oferta dla klienta ma się pojawić w większości banków 1 lipca.”

Na pytanie jakie środki rząd przeznaczy na dopłaty minister odpowiedział, że „W tym roku rząd przeznaczy kilkaset milionów na dopłaty, ale nie sądzę aby był wykorzystany jakikolwiek limit.”

O głównych założeniach programu Bezpieczny Kredyt 2% już pisałem, ale jak tylko pojawi się znowelizowana ustawa to szczegółowo ją omówię.

Tymczasem jeśli ktoś ma wątpliwości czy spełnia wstępne założenia programu i czy zdolność kredytowa pozwala myśleć o zaciągnięciu tego kredytu, to zapraszam do kontaktu.

Polecam wywiad zrealizowany przez Polskie Radio 24.

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Webinar o Bezpiecznym Kredycie 2 procent - zapowiedź (bankier.pl)

Bezpieczny Kredyt 2 procent – wszystko, o co boisz się zapytać

22 września 2023

Na portalu finansowym Bankier.pl 4 października 2023 będzie Dniem mieszkaniowym....

Czytaj dalej
"Wakacje kredytowe przedłużone na 2024 rok" "lukaszsroczynski.pl" pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Wakacje kredytowe 2024 – zapowiedź

20 września 2023

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu wakacji kredytowych na kolejny,...

Czytaj dalej
Bezpieczny Kredyt w mBanku

Bezpieczny Kredyt 2 procent w mBanku

14 września 2023

Od dzisiaj mBank to kolejny bank, który w swojej ofercie...

Czytaj dalej
Obniżka stóp procentowych o 0.75pp. do poziomu 6,00% - jak wpłynie na raty kredytu (hipotecznego?) Wykres przedstawiający stopę referencyjną NBP na przestrzeni lat

Spadek stóp procentowych – jak wpłynie na raty kredytu hipotecznego?

11 września 2023

Rada Polityki Pieniężnej na czele z Prezesem Glapińskim zaskoczyła wszystkich....

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję