Łukasz Sroczyński

Bezpieczny Kredyt 2% – start 1 lipca?

Jesienne wybory mobilizują rząd aby sprawnie i szybko wprowadzić zapowiedzianą pomoc dla osób kupujących pierwsze mieszkanie. Zgodnie z obietnicami prace legislacyjne postępują sprawnie i planowana data wejścia w życie Bezpiecznego Kredytu 2% to 1 lipca 2023 roku.

W dzisiejszym wywiadzie (13 marca 2023) dla Radiowej Trójki Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda potwierdził, że ten termin jest jak najbardziej realny.

„Plan jest taki aby już jutro Rada Ministrów zajęła się programem. Program jest już gotowy, następnie same prace parlamentarne, później wdrożenie na poziomie bankowym czyli Bank Gospodarstwa Krajowego i wszystkie banki, które będą chciały w tym uczestniczyć i ostatecznie oferta dla klienta ma się pojawić w większości banków 1 lipca.”

Na pytanie jakie środki rząd przeznaczy na dopłaty minister odpowiedział, że „W tym roku rząd przeznaczy kilkaset milionów na dopłaty, ale nie sądzę aby był wykorzystany jakikolwiek limit.”

O głównych założeniach programu Bezpieczny Kredyt 2% już pisałem, ale jak tylko pojawi się znowelizowana ustawa to szczegółowo ją omówię.

Tymczasem jeśli ktoś ma wątpliwości czy spełnia wstępne założenia programu i czy zdolność kredytowa pozwala myśleć o zaciągnięciu tego kredytu, to zapraszam do kontaktu.

Polecam wywiad zrealizowany przez Polskie Radio 24.

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Kronika pośrednika - kredyty hipoteczne czerwiec 2024 - lukaszsroczynski.pl - fotografia: Poznań (ul. Święty Marcin)

Kredyty hipoteczne czerwiec 2024

1 czerwca 2024

Od 1 czerwca korzystać można z wakacji kredytowych! Co nowego...

Czytaj dalej
Kredyt obrotowy dla firmy - pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Kredyt obrotowy dla firmy

24 maja 2024

Czym się wyróżnia? Jakie są opcje spłaty i jak uzyskać...

Czytaj dalej
Wakacje kredytowe 2024 - pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Wakacje kredytowe 2024 – zasady

7 maja 2024

Wakacje kredytowe 2024 - najważniejsze informacje w jednym miejscu. Jak...

Czytaj dalej
Kredyt hipoteczny a rozwód -kto spłaci raty kredytu? -4 sposoby na rozwiązanie problemu z kredytem hipotecznym po rozwodzie -jak przejąć kredyt po rozwodzie? -brak zdolności kredytowej do samodzielnej spłaty po rozwodzie - co zrobić? lukaszsroczynski.pl

Kredyt hipoteczny a rozwód

14 kwietnia 2024

Jak rozwiązać problemy z kredytem hipotecznym po rozwodzie?

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję