Łukasz Sroczyński

Bezpieczny Kredyt 2% – start 1 lipca?

Jesienne wybory mobilizują rząd aby sprawnie i szybko wprowadzić zapowiedzianą pomoc dla osób kupujących pierwsze mieszkanie. Zgodnie z obietnicami prace legislacyjne postępują sprawnie i planowana data wejścia w życie Bezpiecznego Kredytu 2% to 1 lipca 2023 roku.

W dzisiejszym wywiadzie (13 marca 2023) dla Radiowej Trójki Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda potwierdził, że ten termin jest jak najbardziej realny.

„Plan jest taki aby już jutro Rada Ministrów zajęła się programem. Program jest już gotowy, następnie same prace parlamentarne, później wdrożenie na poziomie bankowym czyli Bank Gospodarstwa Krajowego i wszystkie banki, które będą chciały w tym uczestniczyć i ostatecznie oferta dla klienta ma się pojawić w większości banków 1 lipca.”

Na pytanie jakie środki rząd przeznaczy na dopłaty minister odpowiedział, że „W tym roku rząd przeznaczy kilkaset milionów na dopłaty, ale nie sądzę aby był wykorzystany jakikolwiek limit.”

O głównych założeniach programu Bezpieczny Kredyt 2% już pisałem, ale jak tylko pojawi się znowelizowana ustawa to szczegółowo ją omówię.

Tymczasem jeśli ktoś ma wątpliwości czy spełnia wstępne założenia programu i czy zdolność kredytowa pozwala myśleć o zaciągnięciu tego kredytu, to zapraszam do kontaktu.

Polecam wywiad zrealizowany przez Polskie Radio 24.

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Kredyt hipoteczny na budowę domu

Kredyt hipoteczny na budowę domu

21 marca 2023

Wiosna coraz bliżej a w kredytach hipotecznych jest to moment,...

Czytaj dalej
Bezpieczny Kredyt 2% startuje w lipcu? Screen z wywiady Polskie Radio 24

Bezpieczny Kredyt 2% – start 1 lipca?

13 marca 2023

Jesienne wybory mobilizują rząd aby sprawnie i szybko wprowadzić zapowiedzianą...

Czytaj dalej
Artykuł w Biznes Interia z wypowiedzią Łukasza Sroczyńskiego - pośrednika kredytowego

Ożywienie w kredytach hipotecznych

4 marca 2023

Od początku 2023, po marazmie w drugiej połowie zeszłego roku,...

Czytaj dalej
kredyty hipoteczne marzec 2023

Kredyty hipoteczne marzec 2023

1 marca 2023

Co nowego w kredytach mieszkaniowych? – zdolność kredytowa – od...

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję