Łukasz Sroczyński

Bezpieczny Kredyt 2% – kolejny krok zrobiony

Sejm przyjął projekt ustawy ws. Bezpiecznego Kredytu 2 procent

Według zapowiedzi Ministerstwa Rozwoju i Technologii i ministra Waldemara Budy czynione są starania aby z Bezpiecznego Kredytu 2%, czyli kredytu hipotecznego z dopłatami rządu, można było skorzystać już 1 lipca 2023.

W piątek, 14 kwietnia, ustawa przeszła kolejny proces legislacyjny i Sejm przyjął jej projekt. Za przyjęciem głosowało 386 posłów, przeciwnych było 48 a od głosu wstrzymało się 15 osób.

Poprawki do programu Bezpieczny Kredyt 2 proc.

Przyjęto 3 poprawki, z czego dwie są redakcyjne, a trzecia rozszerza ilość uprawnionych do skorzystania z programu. Po poprawkach, z Bezpiecznego Kredytu będą mogły również skorzystać osoby, które dostały w drodze dziedziczenia czy darowizny nieruchomość oraz zbyły ją przed osiągnięciem pełnoletności.

W głosowaniu odrzucone zostały poprawki, które wniosła opozycja, czyli:

– zamrożenie rat kredytów hipotecznych na poziomie z grudnia 2021

– przekształcenie kredytu z dopłatami z poziomu 2% do 0%

– zwiększenie kwoty Bezpiecznego Kredytu dla rodzin wielodzietnych

– poprawka by BGK udzielał gwarantowanej dopłaty kredytobiorcy w wysokości 100 tys. zł do zakupu domu lub lokalu mieszkalnego.

Co dalej z Bezpiecznym Kredytem?

Kolejnym etapem jest skierowanie ustawy do Senatu.

Jak na razie prace postępują sprawnie i zgodnie z zapowiedziami. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że na początku okresu wakacyjnego program Bezpieczny Kredyt 2% będzie dostępny w ofercie banków.

Nowa strona w całości poświęcona programowi Bezpieczny Kredyt 2%

Również i ja przygotowuje się do wejścia BK2. Oprócz śledzenia na bieżąco wszelkich zmian i całego procesu wprowadzania programu, odbywam już wiele wstępnych spotkań, gdzie powoli przygotowujemy się z klientami do skorzystania z Bezpiecznego Kredytu. Na bieżąco informacje na temat tego kredytu można śledzić na stronie poświęconej w 100% tematowi programu Bezpieczny Kredyt 2%, czyli bezpieczny-kredyt-poznan.pl. Wymaga jeszcze ostatnich szlifów, ale już teraz można na bieżąco śledzić co się dzieje z programem. Za pośrednictwem strony można też skorzystać z kalkulatora, który pozwala m.in. oszacować wysokość raty z dopłatami i wysokość zaoszczędzonych dzięki BK2 odsetek.

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Nowa ustawa deweloperska -Deweloperski Fundusz Gwarancyjny i inne nowości -Kiedy można odstąpić od umowy? -Prospekt informacyjny - więcej wiadomości i bez wnioskowania -Wzrosną ceny na rynku pierwotnym? Fotografia: Poznań, inwestycja przy ul. Bułgarskiej

Nowa ustawa deweloperska wchodzi w życie

2 lipca 2024

Od 2 lipca 2024 kończy się trwający przez ostatnie dwa...

Czytaj dalej
Kronika pośrednika - kredyty hipoteczne lipiec 2024 - lukaszsroczynski.pl - foto: Poznań, widok z Collegium Altum w kierunku dzielnicy Łazarz

Kredyty hipoteczne lipiec 2024

1 lipca 2024

Banki ostrzegają przed nieuprawnionym korzystaniem z wakacji kredytowych W obecnym...

Czytaj dalej
Zmiany w FWK: mniej restrykcyjne wymagania, zwiększone limity wsparcia, korzystniejsze warunki wsparcia

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców – zmiany

21 czerwca 2024

Sprawdź szczegóły zmian wprowadzonych w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

Czytaj dalej
Kronika pośrednika - kredyty hipoteczne czerwiec 2024 - lukaszsroczynski.pl - fotografia: Poznań (ul. Święty Marcin)

Kredyty hipoteczne czerwiec 2024

1 czerwca 2024

Od 1 czerwca korzystać można z wakacji kredytowych! Co nowego...

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję