Łukasz Sroczyński

Bezpieczny Kredyt 2% – kolejny krok zrobiony

Sejm przyjął projekt ustawy ws. Bezpiecznego Kredytu 2 procent

Według zapowiedzi Ministerstwa Rozwoju i Technologii i ministra Waldemara Budy czynione są starania aby z Bezpiecznego Kredytu 2%, czyli kredytu hipotecznego z dopłatami rządu, można było skorzystać już 1 lipca 2023.

W piątek, 14 kwietnia, ustawa przeszła kolejny proces legislacyjny i Sejm przyjął jej projekt. Za przyjęciem głosowało 386 posłów, przeciwnych było 48 a od głosu wstrzymało się 15 osób.

Poprawki do programu Bezpieczny Kredyt 2 proc.

Przyjęto 3 poprawki, z czego dwie są redakcyjne, a trzecia rozszerza ilość uprawnionych do skorzystania z programu. Po poprawkach, z Bezpiecznego Kredytu będą mogły również skorzystać osoby, które dostały w drodze dziedziczenia czy darowizny nieruchomość oraz zbyły ją przed osiągnięciem pełnoletności.

W głosowaniu odrzucone zostały poprawki, które wniosła opozycja, czyli:

– zamrożenie rat kredytów hipotecznych na poziomie z grudnia 2021

– przekształcenie kredytu z dopłatami z poziomu 2% do 0%

– zwiększenie kwoty Bezpiecznego Kredytu dla rodzin wielodzietnych

– poprawka by BGK udzielał gwarantowanej dopłaty kredytobiorcy w wysokości 100 tys. zł do zakupu domu lub lokalu mieszkalnego.

Co dalej z Bezpiecznym Kredytem?

Kolejnym etapem jest skierowanie ustawy do Senatu.

Jak na razie prace postępują sprawnie i zgodnie z zapowiedziami. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że na początku okresu wakacyjnego program Bezpieczny Kredyt 2% będzie dostępny w ofercie banków.

Nowa strona w całości poświęcona programowi Bezpieczny Kredyt 2%

Również i ja przygotowuje się do wejścia BK2. Oprócz śledzenia na bieżąco wszelkich zmian i całego procesu wprowadzania programu, odbywam już wiele wstępnych spotkań, gdzie powoli przygotowujemy się z klientami do skorzystania z Bezpiecznego Kredytu. Na bieżąco informacje na temat tego kredytu można śledzić na stronie poświęconej w 100% tematowi programu Bezpieczny Kredyt 2%, czyli bezpieczny-kredyt-poznan.pl. Wymaga jeszcze ostatnich szlifów, ale już teraz można na bieżąco śledzić co się dzieje z programem. Za pośrednictwem strony można też skorzystać z kalkulatora, który pozwala m.in. oszacować wysokość raty z dopłatami i wysokość zaoszczędzonych dzięki BK2 odsetek.

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Kredyt hipoteczny a rozwód -kto spłaci raty kredytu? -4 sposoby na rozwiązanie problemu z kredytem hipotecznym po rozwodzie -jak przejąć kredyt po rozwodzie? -brak zdolności kredytowej do samodzielnej spłaty po rozwodzie - co zrobić? lukaszsroczynski.pl

Kredyt hipoteczny a rozwód

14 kwietnia 2024

Jak rozwiązać problemy z kredytem hipotecznym po rozwodzie?

Czytaj dalej
Kredyt #naSTART - pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Kredyt #naStart – projekt ustawy

9 kwietnia 2024

Start programu zapowiedziano na drugą połowę 2024 roku.

Czytaj dalej
Kronika pośrednika - kredyty hipoteczne - kwiecień 2024 - foto: Poznań (Urząd Miasta)

Kredyty hipoteczne kwiecień 2024

1 kwietnia 2024

Wakacje kredytowe już za miesiąc? Czy stopy procentowe spadną do...

Czytaj dalej
KREDYT HIPOTECZNY UMOWA ZLECENIE I UMOWA O DZIEŁO -zdolność kredytowa -jak to wygląda w 11 bankach? -czy podwyższa zdolność jako dodatek do dochodu? -niezbędne dokumenty -najważniejsze w pigułce

Kredyt hipoteczny – umowa zlecenie i umowa o dzieło

11 marca 2024

Wszystko, co najważniejsze o kredycie hipotecznym na umowie zlecenie i...

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję