Łukasz Sroczyński

WIRON już w pierwszych kredytach hipotecznych

Wskaźnik WIRON w ING od 26 czerwca 2023

Na początku grudnia zeszłego roku bank ING zawiesił udzielanie kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem. Jedyną opcją było okresowo stałe oprocentowanie na 5 lat. Już wtedy bank zapowiedział, że w połowie roku 2023, zgodnie z Mapą drogową wprowadzenia WIRON, udostępni z powrotem kredyty o zmiennym oprocentowaniu, oparte już o następce wskaźnika WIBOR.

Od 26 czerwca 2023 w ofercie ING pojawią się kredyty hipoteczne ze zmiennym oprocentowaniem opartym o WIRON 1M Stopa Składana – co oznacza, że wskaźnik obliczany jest na podstawie „uśrednionych” notowań stawek dziennych WIRON z ostatniego miesiąca. Harmonogram spłat klienta będzie zmieniał się co miesiąc i uwzględniał zmieniającą się wysokość wskaźnika. Przekłada się to na inną wysokość raty w każdym miesiącu.

Wysokość wskaźnika WIRON 1M Stopa Składana na dzień 1 czerwca 2023 roku wynosi 5,91537%, podczas gdy dotychczas stosowany WIBOR 6M – 6,95% a więc około 1 pp. więcej.

Aktualną wysokość wskaźnika WIRON można śledzić na stronie administratora gpwbenchmark.pl

Zmiana wskaźnika WIBOR na WIRON oznacza, że kredytobiorcy nie będą już otrzymywali harmonogramu raz na 6 miesięcy, a wysokość nowej raty będzie wyliczana co miesiąc.

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Kronika pośrednika - kredyty hipoteczne czerwiec 2024 - lukaszsroczynski.pl - fotografia: Poznań (ul. Święty Marcin)

Kredyty hipoteczne czerwiec 2024

1 czerwca 2024

Od 1 czerwca korzystać można z wakacji kredytowych! Co nowego...

Czytaj dalej
Kredyt obrotowy dla firmy - pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Kredyt obrotowy dla firmy

24 maja 2024

Czym się wyróżnia? Jakie są opcje spłaty i jak uzyskać...

Czytaj dalej
Wakacje kredytowe 2024 - pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Wakacje kredytowe 2024 – zasady

7 maja 2024

Wakacje kredytowe 2024 - najważniejsze informacje w jednym miejscu. Jak...

Czytaj dalej
Kredyt hipoteczny a rozwód -kto spłaci raty kredytu? -4 sposoby na rozwiązanie problemu z kredytem hipotecznym po rozwodzie -jak przejąć kredyt po rozwodzie? -brak zdolności kredytowej do samodzielnej spłaty po rozwodzie - co zrobić? lukaszsroczynski.pl

Kredyt hipoteczny a rozwód

14 kwietnia 2024

Jak rozwiązać problemy z kredytem hipotecznym po rozwodzie?

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję