Łukasz Sroczyński

Bezpieczny Kredyt 2 procent w Alior Bank

Bezpieczny Kredyt w Alior Bank (Poznań)

O ofertach Pekao SA i PKO BP już pisałem, teraz czas na kolejny bank, który również oferuje Bezpieczny Kredyt 2 procent już od pierwszego dnia trwania programu, czyli Alior Bank.

Alior nie stworzył, jak np. Pekao SA, odrębnej oferty, tylko opiera się na tych samych parametrach cenowych co standardowe kredyty hipoteczne.

Skorzystać możemy z 3 różnych pakietów.

Ogólnie dostępny kalkulator kredytowy Alior Bank daje możliwość sprawdzić ofertę samemu, „pod siebie”. Poniżej umieściłem przykładowy kredyt na 30 lat, na 500 000 zł, z zerowym wkładem własnym.

Trochę przybliżę te 3 oferty.

1/ Megahipoteka – w tej ofercie nie płacimy prowizji. Jest za to obligatoryjne ubezpieczenie płatne na 5 lat z góry w wysokości 5%, tak więc z wszystkich na razie propozycji Bezpiecznego Kredytu ta oferta ma największe koszty na wejście. Ubezpieczenie zawarte z PZU Życie jest na wypadek zgonu oraz wystąpienia u ubezpieczającego w okresie odpowiedzialności PZU Życie S.A. niezdolności do samodzielnej egzystencji, w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Po 5 latach możemy kontynuować ubezpieczenie, ale już nieobowiązkowo. Wtedy już płacimy składką miesięczną. Tu ważna uwaga co do marży. Marża w tej ofercie zależy od scoringu jaki dostanie klient i wtedy zostaje przyszeregowany do odpowiedniej siatki marż. Tak więc te 2 procent marży… kilkanaście lat pracuje w zawodzie jako pośrednik/doradca kredytowy, ale klient z scoringiem dla najlepszej oferty mi się jeszcze nie trafił 🙂 więc ta marża prawdopodobnie będzie troszkę wyższa.

2/ Prowizja 2%

W tej ofercie mamy niższe koszty początkowe ale odbija się to na miesięcznych ratach, ponieważ marża będzie wyższa. Tak samo jak w przypadku oferty pierwszej ostateczny poziom marży zależy od scoringu.

3/ Promocja Własne M w Wielkim Mieście II

Ta oferta nie jest niestety przeznaczona dla wszystkich. Kupowana nieruchomość musi znajdować się w obrębie największych miast w Polsce. Do niedawna ta oferta była skierowana tylko do mieszkańców Warszawy i Krakowa. Natomiast w drugiej edycji, trwającej do 30 września 2023, została rozszerzona o kolejne miasta, w tym Poznań.

Zakres ubezpieczenia w Wielkim Mieście jest ten sam co w Megahipotece ale składka jest niższa, na 5 lat wynosi 2,85%. Co ważne, marża nie jest zależna od scoringu i zawsze wynosi 2,19%.

Oczywiście podstawowe założenia Bezpiecznego Kredytu zostają bez zmian – obowiązuje kryterium wieku, kwestia pierwszego mieszkania itd.

Warunki cenowe jakie ma Alior no cóż… każdy widzi i potrafi porównać z innymi bankami, które oferują Bezpieczny Kredyt 2 procent.

Alior ma jednak kilka atutów – akceptuje jako jeden z nielicznych banków dochód kierowców z diety czy też, co jest częstym pytaniem od klientów, na zaświadczeniu jest średnia z trzech ostatnich miesięcy. Do tego, podobnie jak w banku Pekao SA, Alior bardzo dobrze liczy też ryczałt na działalności gospodarczej.

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Webinar o Bezpiecznym Kredycie 2 procent - zapowiedź (bankier.pl)

Bezpieczny Kredyt 2 procent – wszystko, o co boisz się zapytać

22 września 2023

Na portalu finansowym Bankier.pl 4 października 2023 będzie Dniem mieszkaniowym....

Czytaj dalej
"Wakacje kredytowe przedłużone na 2024 rok" "lukaszsroczynski.pl" pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Wakacje kredytowe 2024 – zapowiedź

20 września 2023

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu wakacji kredytowych na kolejny,...

Czytaj dalej
Bezpieczny Kredyt w mBanku

Bezpieczny Kredyt 2 procent w mBanku

14 września 2023

Od dzisiaj mBank to kolejny bank, który w swojej ofercie...

Czytaj dalej
Obniżka stóp procentowych o 0.75pp. do poziomu 6,00% - jak wpłynie na raty kredytu (hipotecznego?) Wykres przedstawiający stopę referencyjną NBP na przestrzeni lat

Spadek stóp procentowych – jak wpłynie na raty kredytu hipotecznego?

11 września 2023

Rada Polityki Pieniężnej na czele z Prezesem Glapińskim zaskoczyła wszystkich....

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję