Łukasz Sroczyński

Bezpieczny Kredyt 2 procent – koniec

Koniec Bezpiecznego Kredytu 2% - od 1 stycznia BGK wstrzyma przyjmowanie wniosków o BK2

Wyczerpały się środki na dopłaty do kredytów hipotecznych w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2 procent. Dzisiaj, 28 grudnia 2023, Bank Gospodarstwa Krajowego wydał w tej sprawie komunikat. BGK zapowiada, że 1 stycznia 2024 opublikuje w Biuletynie Informacji Publicznej oficjalny komunikat o wstrzymaniu przyjmowania wniosków z dopłatami.

Jest to informacja, której spodziewałem się od dawna. Już w październiku istniały silne przesłanki, że zabraknie środków na Bezpieczny Kredyt 2 procent w 2024. Na dzień 21 grudnia podpisano ponad 55 tysięcy wniosków kredytowych. Limit nie tylko na rok 2023 ale i 2024 w założeniach programu wynosił… 50 tys.

Koniec Bezpiecznego Kredytu – kto zdąży na dopłaty?

Jak informuje BGK, kredytobiorcy, których wnioski zostaną prawidłowo złożone do 31 grudnia (włącznie) uzyskają prawo do dopłat.

Część banków już wcześniej zamknęła możliwość rejestracji nowych wniosków (PKO BP, Santander i częściowo Pekao SA). Od jutra nie będzie można rejestrować wniosków o BK2 również w BOŚ. W Pekao SA wnioski możemy składać jedynie indywidualnie w oddziałach banku, możliwość złożenia wniosku przez pośrednika w tym banku przepadła 27 grudnia. Wniosek o BK2 w mBanku musi zostać zarejestrowany do 29 grudnia do godziny 21:00.

Bezpieczny Kredyt 2024?

Prawdopodobnie w III kwartale 2024 pojawi się kontynuacja Bezpiecznego Kredytu 2 procent. Kształt kolejnej odsłony programu oferującego kredyty z dopłatami jest jeszcze nieznany.

„Ministerstwo Rozwoju i Technologii prowadzi intensywne prace nad nową formułą wsparcia kredytobiorców. Naszym celem jest to, by nowy instrument był z jednej strony bardziej atrakcyjny dla osób o niższych dochodach i większych rodzin, z drugiej, by ograniczał jego nadużywanie przez osoby, których wysokie zarobki pozwalają na uzyskanie kredytu w zwykłej ofercie rynkowej. Istotnym założeniem jest także mniejsza presja na rynek mieszkaniowy i związany z tym wpływ na wzrost cen oraz precyzyjnie adresowana pomoc państwa” – informuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Nowa forma programu ma zostać przedstawiona na początku 2024 roku. Nie znamy nazwy czy oferty programu. Kto wie, może faktycznie spełnią się przedwyborcze zapowiedzi o kredycie 0 procent?

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Kronika pośrednika - kredyty hipoteczne czerwiec 2024 - lukaszsroczynski.pl - fotografia: Poznań (ul. Święty Marcin)

Kredyty hipoteczne czerwiec 2024

1 czerwca 2024

Od 1 czerwca korzystać można z wakacji kredytowych! Co nowego...

Czytaj dalej
Kredyt obrotowy dla firmy - pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Kredyt obrotowy dla firmy

24 maja 2024

Czym się wyróżnia? Jakie są opcje spłaty i jak uzyskać...

Czytaj dalej
Wakacje kredytowe 2024 - pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Wakacje kredytowe 2024 – zasady

7 maja 2024

Wakacje kredytowe 2024 - najważniejsze informacje w jednym miejscu. Jak...

Czytaj dalej
Kredyt hipoteczny a rozwód -kto spłaci raty kredytu? -4 sposoby na rozwiązanie problemu z kredytem hipotecznym po rozwodzie -jak przejąć kredyt po rozwodzie? -brak zdolności kredytowej do samodzielnej spłaty po rozwodzie - co zrobić? lukaszsroczynski.pl

Kredyt hipoteczny a rozwód

14 kwietnia 2024

Jak rozwiązać problemy z kredytem hipotecznym po rozwodzie?

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję