Łukasz Sroczyński

Bezpieczny Kredyt – koszty początkowe

Bezpieczny Kredyt 2% (Pierwsze Mieszkanie) - koszty początkowe

Z pierwszych konkretnych informacji, które napływają do nas – pośredników czy doradców finansowych, kredytobiorcy planujący skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2 procent muszą być przygotowani na koszty początkowe. Kosztów tych nie będzie można skredytować jak przy zwykłym kredycie a trzeba będzie opłacić gotówką, przy uruchomieniu kredytu.

Wciąż w 100% nie możemy być pewni jakie oferty BK2 przedstawią banki, ale gdyby opierać się na dzisiejszych ofertach to na start trzeba mieć przygotowaną niezłą gotówkę. Banki, do czasu aż Bezpieczny Kredyt 2% zostanie wprowadzony (w pierwszych bankach już 3 lipca 2023), oczywiście mogą przygotować specjalną ofertę – póki co jednak nic o tym nie wiadomo, dlatego moje wyliczenia opieram na warunkach dostępnych na dzisiaj. Na dzień aktualizacji wpisu, 4 lipca 2023, znamy już oferty 3 banków – linki poniżej, zapraszam 🙂 Zapowiedzi co do konieczności poniesienia kosztów początkowych w gotówce okazują się prawdziwe. Najmniejszy koszt początkowy BK2 w chwili obecnej oferuje Pekao SA w jednej ze swoich propozycji (koszt stanowi tylko wycena nieruchomości).

kredyt 2 procent w Alior Bank

kredyt 2 procent w Pekao SA

kredyt 2 procent w PKO BP

Koszty początkowe oszacowane są dla kredytu na 500 000 zł z wkładem własnym 20%. Gdy ktoś planuje wziąć inną kwotę proszę proporcjonalnie sobie wyliczyć podstawiając własne dane lub po prostu skontaktować się ze mną 🙂 (bezpłatna pomoc z kredytem). Wyliczenia przygotowane są dla kilku wariantów w Alior Bank, Pekao SA i PKO BP.

Koszty początkowe kredytu w Alior Bank

W ofercie Alior Bank dostępne są 3 główne warianty. Pierwsza oferta z prowizją, w drugiej zamiast prowizji możemy wybrać ubezpieczenie na życie, natomiast trzecia skierowana jest dla wybranej grupy klientów.

1. Megahipoteka

Koszty początkowe - megahipoteka Alior Bank (pod Bezpieczny Kredyt)

2. Megahipoteka z ubezpieczeniem

3. Własne M w Wielkim Mieście

Z poniższej oferty Alior Bank „Własne M w Wielkim Mieście II” niestety nie każdy będzie mógł skorzystać. Jedynie te osoby spośród nas, które kupują nieruchomości w największych Polskich miastach (oczywiście Poznań też się łapie w tym zestawieniu :)).

Koszty początkowe kredytu w Pekao SA

1. Oferta specjalna z prowizją

2. Oferta specjalna z ubezpieczeniem CPI

Tutaj od razu tłumaczę, że ubezpieczenie CPI zgodnie z procedurami zawsze musi być doliczane do kredytu. Nie ma możliwości opłacenia go gotówką, dlatego w poniższych wyliczeniach nie uwzględniło mi tej kwoty. Skoro w Bezpiecznym Kredycie 2% koszty okołokredytowe nie mogą być skredytowane to znaczy, że albo jednak pojawi się opcja zapłacenia gotówką albo tej wersji kredytu z ubezpieczeniem bank nie będzie proponował. Do wyliczeń proszę doliczyć jeszcze 9828zł (razem wyjdzie 10522zł).

W przypadku, gdy o kredyt wniosku kredytobiorca z jednym dochodem bank wymaga dodatkowego ubezpieczenia na życie w wysokości 25% lub 50% kwoty kredytu.

Koszty początkowe kredytu w PKO BP

1. Pakiet własny kąt hipoteczny

W tej ofercie prowizja wynosi 0%. Jednak jest koszt ubezpieczenia od ryzyka pracy na 4 lata. Jeśli w tym czasie zostaniemy zwolnieni z pracy to ubezpieczyciel bierze na siebie opłacenie rat na określony okres.

2. Własny kąt hipoteczny

Ważna uwaga – poniżej przedstawiona promocja w PKO BP trwa do końca czerwca 2023 i polega na zmniejszeniu prowizji do 0.5%, gdy wcześniej standardowa była prowizja 2%. Co będzie od lipca? Póki co nie wiadomo.

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że są to orientacyjne wyliczenia, ponieważ trudno przewidzieć jaką ofertę przygotują banki na start programu Bezpieczny Kredyt 2 procent. Czy będą to aktualne oferty i jedyna różnica będzie w dopłacie? Czy też całkowicie nowe warunki kosztów początkowych? Przekonamy się już niedługo. Jeśli jednak w ofertach za dużo się nie zmieni to warto mieć świadomość jakich kosztów możemy się spodziewać.

Wszystkie wpisy

Najnowsze wpisy

Kronika pośrednika - kredyty hipoteczne czerwiec 2024 - lukaszsroczynski.pl - fotografia: Poznań (ul. Święty Marcin)

Kredyty hipoteczne czerwiec 2024

1 czerwca 2024

Od 1 czerwca korzystać można z wakacji kredytowych! Co nowego...

Czytaj dalej
Kredyt obrotowy dla firmy - pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Kredyt obrotowy dla firmy

24 maja 2024

Czym się wyróżnia? Jakie są opcje spłaty i jak uzyskać...

Czytaj dalej
Wakacje kredytowe 2024 - pośrednik kredytowy Łukasz Sroczyński

Wakacje kredytowe 2024 – zasady

7 maja 2024

Wakacje kredytowe 2024 - najważniejsze informacje w jednym miejscu. Jak...

Czytaj dalej
Kredyt hipoteczny a rozwód -kto spłaci raty kredytu? -4 sposoby na rozwiązanie problemu z kredytem hipotecznym po rozwodzie -jak przejąć kredyt po rozwodzie? -brak zdolności kredytowej do samodzielnej spłaty po rozwodzie - co zrobić? lukaszsroczynski.pl

Kredyt hipoteczny a rozwód

14 kwietnia 2024

Jak rozwiązać problemy z kredytem hipotecznym po rozwodzie?

Czytaj dalej
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję